Кандидат на пост Президента України, глава інвесткомпанії International Investment Partners, засновник суспільно-політичного руху «Розвиток» Сергій Носенко в інтерв’ю виданню «Букви» розповів про небезпеки соціалізму для України, свої цілі на президентській посаді, три перші кроки у владі і перспективи об’єднання праволіберальних сил в країні.
– Чому ви хочете стати президентом України? Навіщо це вам особисто?
– Президент – це в першу чергу лідер, і я вважаю, що саме президент повинен почати новий політичний дискурс в Україні. Йдеться про формування нових стратегічних цілей розвитку держави, про те, щоб остаточно поставити крапку і залишити в минулому залишки радянської системи управління.
Президент повинен підтримувати і просувати в суспільстві ідеї вільної економіки, особистої свободи і відповідальності кожного громадянина. Зараз, на жаль, в Україні політичний спектр здебільшого лівого плану, а правих політиків на політичній арені немає. Всі ключові політики звертаються до бідних громадян і тих, хто залежить від бюджетних виплат; цим громадянам обіцяють пенсії, зарплати, субсидії та інші хабарі за рахунок інших платників податків. Це соціалізм, і це виховання психології утриманців.
Я ніколи в житті не розраховував на державу або когось іншого, не мав патерналістських поглядів. Про таких, як я – підприємців, або тих, хто звик розраховувати в житті тільки на себе, хто звик заробляти, працювати, ініціативних людей, – ніхто з українських політиків не говорить. Такі люди політично дезорієнтовані, хоча економічно є основною держави. Я беру участь у виборах для того, щоб включити людей в політику, об’єднати їх і направити їх величезний потенціал на розвиток держави.
Особисто я хотів би внести свій вклад в формування по-справжньому нової українськї капіталістичної держави. Це моя амбітна особиста мета.
– Навіщо ви Україні як президент?
– Я 30 років в бізнесі, працював в країнах Європи і США, я інвестиційний банкір і багато часу присвятив антикризовому менеджменту. За першою освітою я математик, я будую системи, в тому числі системи управління. Тому я можу змінити систему управління державою, і на цій системи зможе ґрунтуватися нова економіка.
– Ваші переваги перед іншими кандидатами?
– У мене немає великого політичного досвіду (в класичному розумінні цього слова), і це зараз є моєю найбільшою перевагою. Всі політики по суті однакові – ліві, які хочуть отримати побільше повноважень, щоб контролювати великі корупційні потоки, за рахунок бюджету платити подачки бідним виборцям і фінансувати свої політичні проекти.
У мене інший підхід: я хочу зробити Україну економічно вільної і інвестиційно привабливою, і потім в такій країні і я, і громадяни зможуть заробляти набагато більше.
– Ваші перші три рішення на посту президента?
– Стратегічний курс на скорочення повноважень Уряду і регіональних влад, скасування більшої частини регуляцій. Приватизація більшості державних підприємств, відкриття ринку аграрної землі. Зняття максимальної кількості обмежень в інвестиційній сфері, створення таких умов, при яких капітал в Україні можна буде завести і вивести без ускладнень для власників бізнесу.
Логічним наслідком першого кроку стане скорочення витрат на утримання бюрократів. Скорочення витрат бюджету дозволить проводити курс на зниження податкового навантаження. Я є принциповим прихильником розширення пакету цивільних свобод в Україні.
Виступаю за право на володіння зброєю і самозахист з його допомогою, за легалізацію проституції, за легалізацію казино і скасування інших рудиментів радянських заборон. Зараз вони обмежують права громадян і призводять до корупції, криміналізації і розквіту організованої злочинності в багатьох галузях.