Передвиборча програма кандидата у народні депутати України по 151 одномандатному виборчому округу Сергія Носенка.
Після Майдану всі українці чекали докорінних економічних реформ, створення нових робочих місць та ефективної антикорупційної політики. Проте політичні сили, що прийшли до влади у 2014 році, виявились нездатними на викорінення корупції і взяли старі схеми «на озброєння». Політичної волі на реформи у влади також не вистачило – і тому зараз українська економіка продовжує падати, люди катастрофічно збідніли, багато хто втратив роботу. Поки парламентарі присвячують час політичним інтригам, немає кому займатись економічними проблемами простих людей та бізнесу.
На противагу популістам та корупціонерам ми формуємо нову політичну силу – для тих, хто підтримує ідеї вільного підприємництва, дерегуляції, економічної свободи та відкритості для світу. В України немає іншого шляху до перемоги та процвітання, окрім докорінних, структурних, системних економічних реформ.
Я як міжнародний бізнесмен на інвестор із багаторічним досвідом бачу величезні можливості для розвитку української економіки і не бачу у структурі влади нікого, хто мав би достатньо політичної волі для проведення справжніх реформ.
МОЯ ПОЛІТИЧНА ПРОГРАМА – СТРАТЕГІЯ ЕКОНОМІЧНОГО СУВЕРЕНІТЕТУ
Економічна стратегія України повинна бути спланована на коротко-, середньо- та довгострокову перспективу.
В першу чергу мова йде про визначення пріоритетних галузей розвитку, в яких реформи – дерегуляція і приватизація, освіти і права власності – повинні бути проведені в першу чергу. Це драйвери зростання економіки.
Соціальна політика держави повинна повністю відповідати реальному економічному стану справ в країні. Соціальні виплати та інші державні соціальні гарантії повинні бути сформовані з урахуванням об’єктивних макропоказників, підтримувати купівельну спроможність населення на адекватному рівні.
Глобальні пріоритети реформ:
1.Дерегуляція і вільна економіка.
2.Приватизація та інвестиції, захист національного капіталу.
3.Сучасна соціальна політика.
1. ДЕРЕГУЛЯЦІЇ ТА ВІЛЬНА ЕКОНОМІКА
Максимальна кількість державних регуляторів (національні комісії, комітети тощо) повинні бути ліквідовані протягом 3-6 місяців. Частина їх повноважень повинна бути передана саморегульованим професійним асоціаціям і спілкам, застарілі регуляторні акти – скасовані. Зайві чиновники без будь-яких дискусій повинні бути звільнені, аби зменшити навантаження на бюджет. Контрольні повноваження держструктур повинні бути максимально обмежені, але при цьому відповідальність бізнесу за дотримання законів і стандартів – посилена. Кожен чиновник має нести персональну відповідальність за рішення, які приймає, за обґрунтованість і законність проведення перевірок.
У кожній галузі має бути проведена тотальна заміна чинного законодавства. Скасування старої законодавчої бази і введення нової – максимально простої та зрозумілої – повинно проводитися одномоментно.
Ліквідація Державної фіскальної служби як системи – ключова реформа для покращення бізнес-клімату у державі. Тільки цей крок дозволить вивільнити 4 млрд грн, які держава щороку витрачає на утримання найкорумпованішого державного органу. Другим кроком стане введення базового інституту аудиторів в систему взаємовідносин між бізнесом і державними органами. Система оподаткування повинна бути максимально спрощена, всі податкові та митні ставки уніфіковані.
Податок, що формує найбільше корупційне навантаження у державі – ПДВ – повинен бути скасований та замінений на прозорий податок із продажів.
Ліквідація штучних державних монополій, примусове розділення сировинних і енергетичних монополій, і створення відкритого ринку в сфері комунальних послуг створять реальні передумови для зниження тарифів та істотного покращення якості послуг, в тому числі комунальних.
Єдиним шляхом інтеграції тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей в Україну може стати ефективна економічна політика щодо цих територій. Створення там вільної економічної зони після завершення військової Антитерористичної операції допоможе привернути туди бізнес та кваліфікованих кадрів. Політична інтеграція стане реальною тільки після економічної.
2.ПРИВАТИЗАЦІЯ ТА ІНВЕСТИЦІЇ, ЗАХИСТ НАЦІОНАЛЬНОГО КАПІТАЛУ
Зняття всіх обмежень на приватизацію державних підприємств в Україні, крім стратегічних звільнить Україну від тяжкого корупційного ярма, знищить цілі провладні клани, що паразитують на державному бюджеті.
Незважаючи на важливість участі іноземного бізнесу в приватизації в Україні пріоритет в приватизації повинні отримувати українські або компанії, частиною яких володіють українські громадяни.
Інвестиції – внутрішні та іноземні, які отримає Україна в рамках проведення приватизації, повинні бути звільнені від будь-яких податків.
Дивіденди в Україні не повинні оподатковуватись.
Створення фондового ринку шляхом залучення коштів українських громадян в акції українських компаній. Податкові пільги для інвестицій на фондовому ринку України.
Перехід на вільне курсоутворення, зняття обмежень на покупку і продаж валюти. Реформа НБУ з метою відновлення кредитування.
Земля в Україні повинна стати інвестиційним інструментом.
Головним об’єктом інвестицій з боку держави повинна стати інфраструктура. В першу чергу – дороги в Україні.
Недоторканність приватної власності в Україні повинна стати основою економічної ідеології.
Люстрація і прозорі реформи судової гілки влади – основою реальної реформи, спрямованої на захист права людини, власності та законності.
3.СУЧАСНА СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА
Монетизація всіх пільг, які держава надає громадянам, є ключовим необхідним кроком.
Справжня пенсійна реформа – це не підвищення пенсійного віку, а перехід до накопичувальної системи пенсійного забезпечення.
Введення загальнообов’язкового медичного страхування – це реформа медицини. Ми повинні визнати, що безкоштовної медицини не існує і існувати не може і на законодавчому рівні визначити перелік категорій громадян, страхування яких забезпечує держава.
Звільнення від податків благодійних внесків, спрямованих у тому числі на розвиток спорту.
Лібералізація економічного укладу України відкриє дорогу масштабним інвестиціям та стимулюватиме природні здібності кожної людини до бізнесу. Тільки такий підхід зможе сформувати в Україні ефективне громадянське суспільство забезпечених людей. Таке суспільство викорінить корупцію і зробить її неможливою.